Lajme

Tmerr në autostradë: Minibusit i çahet goma, turistët “fluturojnë” në rrugë (VIDEO)

Ky është momenti i tmerrshëm që një grup turistësh britanikë “uturuar” nga minibusi i tyre
pas një aksidenti automobilistike në Tajlandë.

Pamjet tregojnë se automjeti përplaset pasi një goma e parë shpërtheu dhe del jashtë
kontrollit duke u përplasur në një barrierë.
Disa nga turistët “uturuan” nga furgoni në mes të autostradës, ku fatmirësisht nuk pati
viktima.
Të tetë turistët në minibus u dërguan në spital ku tre prej tyre u plagosën rëndë. Ata kishin
vetëm disa orë që kishin zbritur nga avioni.