Breaking News

E bukur, por i rrihte të dashurit, kush është gruaja zvicerane?

Pasi “Blick” e zbuloi rastin e boksieres profesioniste (34), ish i dashuri i saj Andreas H. tani flet hapur

Në Berner Oberland njerëzit ende mbajnë zi për gastronomin e adhuruar Thomas F. (61). Ndërkohë, gruaja e tij Viviane O. (34) gjendet në paraburgim. Boksierja profesioniste gjithnjë konsiderohej se ishte një grua e hijshme. Por tani, ish i dashuri i saj zbulon tw bwmat e saj dhe anët e dobëta.

Ishte një ditë e zezë për Interlakenin. Qytetiti turistik, nw muajin tetor e humb një figurë so gastronomi Thomas F. (61). Ai është gjetur i vdekur një mëngjesi në banesën e tij – i rrahur brutalisht për vdekje.

Tri javë më vonë, prangat klikuan. Policia e Kantonit të Bernës arreston një grua. Ajo duhet të jetë në paraburgim për të paktën tre muaj. Disa burime të pavarura konfirmojnë supozimin e keq: Gruaja e arrestuar është gruaja e gastronomit popullor – Viviane O. (34). Brazilianja është një boksiere profesioniste e njohur në të gjithë vendin dhe ka thyer zemrat e shumë burrave.

Andreas H. është njëri nga të parët. Banori i Oberländit nuk është aspak i habitur që ish e dashura e tij është në burg. Ai thjesht thotë: “Ajo gjithmonë kishte dy fytyra. Është si të lëvizësh një çelës”, informon Shtegu.com.

Ish muratori ishte takuar me boksieren në një restorant. “Kam qenë një klient i rregullt atje dhe ajo ishte kamariere. Biseduam shumë dhe në një moment u afruam”, raporton ai. Ajo ishte një grua e gëzuar me pushtet, gjithnjë me humor të mirë. Vetëm më vonë ai e njohu anën tjetër të saj.

Romanca u prish nga çmendja e Viviane O., thotë ish-i dashuri: “Ishte e Premtja e Mirë, dhe për një herë ne donim të pinim pak verë të kuqe për të festuar ditën”. Përndryshe, dy atletët (ai është aktiv në ngritjen e peshave) kishin hequr dorw nga alkooli.

Biseda më pas iu drejtua një kolegu të burrit me të cilin ai shpesh kontaktonte. “Viviane ishte shumë xheloze dhe bëri një dramë”, kujton ai. Papritmas ajo u u çmend dhe u ngrit nga divani: “Pastaj mw sulmoi. Ajo më goditi direkt në fytyrë me grusht rreth tre ose katër herë”.
Burri me përvojë shkon në tualet. Aty ai i shikon lwndimet e tij: buza i është çarë, gjaku po i rridhte nga goja. “Pastaj dëgjova se ajo ishte duke u veshur në dhomën e gjumit”, rrwrfen mw tej zvicerani pwr natwn e kobshme. Ajo pastaj i tha atij se donte të dilte dhe të voziste.
“Atëherë unë i thashë asaj se në gjendjen e saj ajo sigurisht që nuk do të ishte në gjendje të voziste. Kishim konsumuar një shishe verë të kuqe”, shpjegon ai. Por kjo e nervozoi mw tepwr ish-in e saj dhe ajo swrish e goditi. “Më goditi tre ose katër herë direkt në fytyrë me grushtin e saj”. Atëherë atij i mjaftoi: “I dhashë një shuplakë në fytyrë për ta ulur poshtë. Pastaj ajo u qetësua ngadalë dhe shkoi të flinte”.

Pas kwsaj, zvicerani parashtron kallwzim penal. “Doja ta bëja që ajo të humbte licencën e saj të boksit. Ishte e rrezikshme dhe pyeta vetveten: Çfarë do të ndodhë me tjetrin?”. Megjithatw, nw shoqatë, deklaratat e tij nuk u dëgjuan.

Viviane O. bën një kundër kallwzim penal. Më në fund çështja del përpara gjykatësit – por zvicerani e tërhoqi ankesën e tij. “Në atë moment nëna ime sapo kishte vdekur dhe unë nuk kisha më forcë për këtë betejë ligjore”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *